Matchy matchy – ubrania dla mamy i córki, i mamy i syna!

Styl matchy-matchy, czyli pasujące ubrania dla mamy i dziecka to hit ostatnich kilku lat. Na salonach od lat królują zestawy takich samych sukienek dla mam i córek, teraz czas na coś sportowego. Dresy matchy-matchy to wygodna i stylowa propozycja, nie tylko dla mamy i córki, ale też dla mamy i syna! Dzieci w takim samym ubraniu jak mama, prezentują się i czują naprawdę wyjątkowo.

Zapytałyśmy psycholożkę Roksanę Benedykciuk, dlaczego dzieci tak chętnie chcą nosić te same ubrania co rodzice: “Samodzielnie ubieranie się przez dzieci to nic innego jak rodząca się w nich autonomia. Możliwość wykonywania tych „dorosłych” czynności zaspokaja dziecięcą potrzebę bycia aktywnym a także trenuje ich koncentracje oraz cierpliwość. Dzieci obserwując rodziców chcą być jak oni! Dlaczego?  Maluchy traktują swoich rodziców jako swoich pierwszych nauczycieli i wzór do naśladowania. Jeśli praca rodzica wzbudzi zainteresowanie dziecka to istnieje duże prawdopodobieństwo, że zainteresuje się nią chociaż na chwilę. Pamiętajmy, że taka sytuacja działa w dwie strony. Jeśli mama lub tata będą wykonywać daną czynność ze skrzywioną miną to dziecko też nie będzie lubiło tego robić. Pamiętajmy, że jesteśmy wzorem do nadawania kierunku i poznawania świata dla dzieci!”

Wiek przedszkolny to jeszcze taki wiek (a może w wieku szkolnym to wcale nie mija?), kiedy to dziecko chce mieć to, co rodzic. Maluchy przemierzają nasze buty, kapelusze, okulary… lista się nie kończy – wszystko co ma rodzic jest interesujące. Chyba każde dziecko po prostu musi przez to przejść, żeby w przyszłości wypracować swój indywidualny gust. Nic dziwnego, że zestawy takich samych lub bardzo podobnych ubrań dla mamy i córki stały się w ostatnim czasie tak bardzo modne – to przecież niezwykle uroczy i oryginalny pomysł na stylizację! 

Strojmisiowe zestawy matchy matchy

W naszym sklepie znajdziecie aż 6 zestawów bluz dla mam i dzieci w kolorze różowym, szarym, miętowym, błękitnym, beżowym i granatowym. Nieco bardziej niecodzienny WearBearowy zestaw Mama i Ja możecie stworzyć wybierając kamizelki. Damska kamizelka jest dokładnie taka sama jak nasz model dziecięcy! Te same zalety i te same materiały (sprawdź tutaj).

Jeśli wolisz klasyczne rozwiązania mamy dla Ciebie nasz bestseller, czyli SUKIENKI!