Nowa kolekcja wiosna-lato 2022

Słońce, wiatr i zabawa na plaży. Spacer po lesie. Wycieczka w góry. Wesoły śmiech dziecka, kiedy zrobi babkę z piasku lub jego zaciekawiona mina, kiedy pierwszy raz zobaczy wiewiórkę w lesie. Radość na twarzy, kiedy bawi się z rówieśnikami w berka. To wszystko, każda ta zabawa to nie tylko przyjemność. Do prawidłowego rozwoju dzieci potrzebują aktywności na świeżym powietrzu. Muszą obejrzeć ten świat z każdej strony, pobiegać i czasem się przewrócić. To wszystko jest dla nich ważną nauką, której nie można pominąć.

Sprawdź nową kolekcję, dzięki której dzieci mogą szaleć i poznawać świat bez obaw!

Naturalne materiały

Słońce, wiatr i zabawa na świeżym powietrzu. Znamy to ze swojego dzieciństwa i chcemy tych wszystkich przyjemnych chwil dla naszych pociech. Ale to może nie być takie proste jak nam się wydaje. Zmiany klimatyczne i zanieczyszczenie środowiska sprawiają, że z każdym rokiem środowisko naturalne się zmienia, a nasza planeta obumiera. Każdy z nas może pomóc w spowolnieniu lub nawet zatrzymaniu tego procesu, ale potrzebujemy do tego świadomych wyborów.

Strojmisie od początku istnienia kierują się dewizą zrównoważonej mody. Właśnie dlatego wybieramy bawełnę organiczną, która rośnie naturalnie i nie wpływa na powstanie zanieczyszczeń środowiska. Do jej nawożenia nie używa się chemikaliów, które zatruwają wody, ziemi i zwierząt. Dodatkowo w tej kolekcji po raz pierwszy pojawi się len, materiał, który jest uważany, za jeszcze bardziej naturalny niż bawełna. Nie produkuje on żadnych odpadów, bo wykorzystuje się każdą jego część od nasion po liście i łodygi.

Nowa kolekcja w całości powstała przy użyciu wyłaczniej najlepszych znanych nam surowców!

Fair trade

Nowa kolekcja powstała zarówno przy poszanowaniu dla środowiska, jak i ludzi, którzy nasze ubrania stworzyli. Jesteśmy w 100% polską firmą, to tu (a dokładniej na śląsku) powstają nasze produkty.

Polska jako miejsce produkcji, zresztą podobnie jak w większość krajów europejskich jest znacząco droższa. Nic więc dziwnego, że cany naszych ubrań różnią się od tych ze znanych sieciówe, które prowadzą produkcję w Chinach, Indiach lub Bangladeszu, gdzie często oszczędza się bardzo drastycznie na cenach produkcji kosztem wynagrodzenia i warunków pracy zatrudnionych pracowników. Dodatkowo cena każdego produktu zawiera nie tylko bezpośrednie koszty: materiał, szycie nici, dodatki, projektant, konstruktor, podatki… ale również trzeba zawrzeć koszty: marketingu, biur, administracji, promocji, zwrotów, paczek i wiele, wiele innych aspektów, chodzi o utrzymanie całej firmy. Zapraszamy wszystkich do obejrzenia poruszającego dokumentu: The True Cost: Who Pays the Real Price for YOUR Clothes | Investigative Documentary