Co to jest softhell?

Odkryj Tajemnice Softshella – Idealnego Materiału na Każdy Sezon

Jeśli jesteś miłośnikiem aktywnego trybu życia i spędzania czasu na świeżym powietrzu, na pewno słyszałeś o tkaninie zwaniej “softshell”. To innowacyjny materiał, który zdobywa coraz większą popularność w świecie odzieży outdoorowej. Ale czym dokładnie jest softshell, i dlaczego jest uważany za idealny na każdy sezon? Oto kilka kluczowych informacji na ten temat.

Co To Jest Softshell?

Softshell to tkanina stworzona specjalnie z myślą o aktywnych osobach, które potrzebują odzieży, która jest lekka, ochronna i niezawodna jednocześnie. Już sama nazwa “softshell” (ang. soft – miękki, delikatny) została stworzona jako alternatywa dla określenia “hardshell” (ang. hard – mocny, twardy), czyli ubioru składającego się z 3 warstw:
– bielizny termoaktywnej,
– warstwy ocieplającej (np. polaru),
– kurtki zewnętrznej z membraną.

Właściwości Softshella

Softshell łączy w sobie kilka istotnych cech:

  1. Odporność na Wiatr i Wodę: Kurtka z takiego materiału zapewni, że dziecko nie zmoknie (materiał wytrzymuje obciążenie słupa wody do 10 000 mm, czyli dużo więcej niż to potrzebne podczas lekkiego deszczu, czy zabawie na śniegu), wiatr nie przedostanie się przez nią i nie przewieje plecków. A jego największą zaletą jest fakt, że w trakcie biegania i skakania dziecko nie zgrzeje się, gdyż kurtka będzie odprowadzać ciepło. To wszystko dzięki właściwości jaką jest:
  2. Oddychalność: Softshell jest znany z doskonałej oddychalności. To oznacza, że wilgoć i pot wydzielane przez ciało mogą swobodnie ulatniać się na zewnątrz, co zapobiega przegrzewaniu.
  3. Wielosezonowość: Jednym z największych atutów softshella jest jego wielosezonowość. Materiał ten sprawdza się zarówno w chłodniejszych, jak i cieplejszych warunkach, co czyni go idealnym na zmienne warunki pogodowe.

Zastosowanie Softshella

Jeśli szukasz materiału, który zapewni Twojemu dziecku ochronę, komfort i swobodę ruchu, softshell może być odpowiedzią. Teraz, kiedy wiesz, co to jest softshell, rozważ jego wybór w garderobie swojego dziecka na każdy sezon. To materiał, który łączy w sobie najlepsze cechy tkanin technicznych i sprawi, że Twoja pociecha będzie gotowa na każdą przygodę na świeżym powietrzu.

Nasze ubrania to nie moda na jeden sezon. WearBear to sztuka dla pokoleń!