Jak ubrać dziecko do przedszkola? Porady na jesień i zimę.

Wrzesień coraz bliżej, a razem z nim uśmiechy, zabawa, koleżanki i koledzy. Przedszkole to miejsce, gdzie dzieci są w ciągłym ruchu. Bawią się i przez zabawę się uczą i choć jest to dla dziecka świetna rzecz, to w głowach rodziców pojawia się wtedy ważne pytanie. Jak ubrać dziecko do przedszkola? My same też jesteśmy mamami i dobrze wiemy jakie może to być wyzwanie. Właśnie dlatego mamy dla Was mały poradnik o tym co warto wziąć do przedszkola.

Jak ubrać dziecko do przedszkola jesienią?

przykład jak można ubrać dziecko do przedszkola, rodzeństwo ubrane w strojmisiową, nową kolekcję jesienną. Beżowa sukienka, beżowe spodnie z prążkowanego materiału i czarny longsleeve.
Zdjęcie autorstwa @paulaaa_ef, wpadnijcie na jej instagrama!

W przedszkolu dziecko jest aktywne, bawi się, rysuje, maluje i robi wiele innych rzeczy. Właśnie dlatego trzeba naszego malucha przygotować na różne sytuacje. o czym warto pamiętać przy wybieraniu ubranek?

Ubranka powinny być delikatne i oddychające, najlepiej z bawełny. Jest to ważne zwłaszcza przy aktywności fizycznej! Chcesz poczytać więcej o dobrej jakości dzianinach? Więcej informacji znajdziesz tutaj!


Strój nie może ograniczać ruchów dziecka. Kolejne ważne kryterium, które trzeba wziąć pod uwagę w trakcie wybierania ubranek. W końcu dziecko będzie się w nich cały dzień ruszać!


Kolory nie powinny być za bardzo jaskrawe, aby zbytnio nie pobudzały przedszkolaka.


Maluch nie może się obawiać, że przez nieuwagę pobrudzi ubranie. Przygotujmy dodatkowe rzeczy na zmianę, aby dziecko swobodnie mogło się przebrać.

Nie narażajmy dzieci na stres związany z samoobsługą. Unikajmy guzików, szelek i zamków, tak aby same były w stanie poradzić sobie z odzieżą np. przy korzystaniu z toalety albo wyjściu na podwórko.

Dzieci w wieku przedszkolnym mają już swoje preferencje. Dlatego warto kompletować ich garderobę, żeby miały możliwość  samodzielnego decydowania co mogą danego dnia na siebie włożyć. Wspiera to malucha w rozwoju samodzielności.


Ubierajmy dziecko tak, aby w każdej sytuacji czuło się komfortowo dostosowując strój do panujących warunków atmosferycznych.


Ubranie dla przedszkolaka powinno być przede wszystkim wygodne i dostosowane do zajęć edukacyjnych w jakich uczestniczy dziecko.

Pamiętajmy, że odpowiedni strój przedszkolaka jest jednym z elementów, który ma wpływ na
prawidłowe funkcjonowanie naszego dziecka w przedszkolnej rzeczywistości
!

W Strojmisiach tworzymy ubrania z myślą o tych wszystkich punktach, które tu wymieniłyśmy. Tak żeby zapewnić naszym dzieciom najwyższy komfort i wygodę. Najnowszą strojmisiową kolekcję znajdziecie tutaj 👀

Wpadnijcie też na naszego Facebooka i Instagrama! Tam dzielimy się z Wami wszystkimi nowościami, informujemy o promocjach i zdradzamy małe sekrety 🙈

Facebook | Instagram