Wybierz strój dla przedszkolaka!

Przedstawiamy Wam dwie Mamy, cudowne Dziewczyny, a przede wszystkim Specjalistki! Nauczycielki wychowania przedszkolnego, które na co dzień pracują z dziećmi ze spektrum autyzmu. Posiadają wiele uprwnień i tytułów, a przede wszystkim ogrom wiedzy i doświadczenia w pracy z naszymi pociechami. Natalia Kusaj i Katarzyna Gumulak z bloga ponadwszystko.com dały nam kilka złotych rad dotyczących tego jak ubrać swoją pociechę do przedszkola. Teraz my podzielimy się nimi z Wami! 👩‍🏫

Ważne jest żeby pamiętać, że w tym procesie biorą udział dwie strony, zarówno rodzic jak i dziecko👨‍👩‍👧‍👦. Nie chodzi tutaj tylko o to żeby mama mogła szybko ubrać swojego kilkulatka⏰, chodzi przede wszystkim o to żeby to maluch czuł się dobrze przez cały dzień w przedszkolu. 🏫 W końcu to miejsce gdzie skacze, tańczy, kuca, szaleje na czworaka, siedzi po turecku, śpi na leżąco… i przyjmuje setki innych pozycji, które nam nawet nie przyszłyby na myśl 😉 Wybieraj więc takie ubranka, które nie tylko świetnie wyglądają, ale również są przyjemne w dotyku, wykonane z naturalnych i lekko rozciągliwych materiałów oraz bezpieczne dla naszych milusińskich. 👧🧒👦

Ważne dla przedszkolaka…

Mama i syn stoją razem, mama trzyma chłopca na rękach. Chłopak ma na sobie czarną bluzę i spodnie z szarego jeansu. Mama ma na głowie żółtą, zimową czapkę z pomponem i żółty sweter.

✔️ Ubranka powinny być delikatne, najlepiej z bawełny, oddychające.


✔️ Strój nie może ograniczać ruchów dziecka.


✔️ Kolory nie powinny być za bardzo jaskrawe, aby zbytnio nie pobudzały przedszkolaka.


✔️ Maluch nie może się obawiać, że przez nieuwagę pobrudzi ubranie (przygotujmy dodatkowe rzeczy na zmianę, aby dziecko swobodnie mogło się przebrać).

✔️ Nie narażajmy dzieci na stres związany z samoobsługą. Unikajmy guzików, szelek i zamków, tak aby same były w stanie poradzić sobie z odzieżą np. przy korzystaniu z toalety albo wyjściu na podwórko.

✔️ Dzieci w wieku przedszkolnym mają już swoje preferencje. Dlatego warto kompletować ich garderobę, żeby miały możliwość  samodzielnego decydowania co mogą danego dnia na siebie włożyć. Wspiera to malucha w rozwoju samodzielności.


✔️ Ubierajmy dziecko tak, aby w każdej sytuacji czuło się komfortowo dostosowując strój do panujących warunków atmosferycznych


✔️ Ubranie dla przedszkolaka powinno być przede wszystkim wygodne i dostosowane do zajęć edukacyjnych w jakich uczestniczy dziecko.

Pamiętajmy, że odpowiedni strój przedszkolaka jest jednym z elementów, który ma wpływ na
prawidłowe funkcjonowanie naszego dziecka w przedszkolnej rzeczywistości.

Ważne dla mamy…

Mama i córka stoją razem i patrzą na siebie, ubrane są w bordowe sukienki  z zestawu mama i córka, z kolekcji strojmisie mama i ja

✔️ Dzieci rosną w zastraszającym i często bolesnym dla kieszeni tempie – dlatego wybieraj sprytne rozwiązania! Stawiaj na fasony z możliwością dociągania w talii lub pasie, wybieraj ubranka z możliwością podwijania rękawków i nogawek. Obecnie wiele modeli dziecięcych ubrań daje możliwość dwu, a nawet trzykrotnego podwijania, bez uszczerbku dla ich efektownego wyglądu. Dzięki takim rozwiązania ulubione ubranka maluchów posłużą im przez dłuższy czas.

✔️ Wybieraj ubranka produkowane z wysokiej jakości materiałów, które nie zbiegną się po pierwszym praniu, ani nie stracą kolorów przy kolejnych. Warto aby ich jakość była potwierdzona certyfikatem (np. OEKO-TEX Standard 100) – wtedy będziesz miała pewność, że ich użytkowanie nie będzie szkodliwe dla życia i zdrowia Twojego dziecka. 

✔️ Zdaj się na doświadczenia innych mam! Wybieraj ubranka wysokiej jakości, takie które będą mogły być przekazywane z pokolenia na pokolenie!